Більшість респондентів зходяться на думці, що обидва строк висадки рослин є рівноцінними. Однак, існують декілька тез щодо превалювання у бік пізньоосіннього періоду:
1. Осіння висадка дає можливість рослинам протягом останнього місця осені та трьох зимових місяців поступово адаптуватися до нових умов без нагальних потреб повної активізації свого росту, що дасть змогу навесні краще розпочати вегетацію.
2. За умови сприятливих температурних показників листопада рослини вже здатні розпочати утворення нових коренів ще до настання зими, тобто приживаємість таких рослин збільшується, початок весняної вегетації буде інтенсивнішим.
3. Протягом періоду спокою після висадки коренів грунт ущільнується за рахунок осінніх опадів, зникають повітряні простори між рослинами та грунтом покращується контакт його з коренями.
4. Упродовж періоду спокою створюється природний запас грунтової вологи, через що створяться передумови кращої вегетації майбутніх рослин.
5. У разі застосування добрив при висадці рослин (особливого органічного походження), протягом зими вони розкладуться до доступних для рослин форм, що дасть змогу саджанцям одразу використовувати поживні речовини через кореневу систему для власних потреб.
6. При використанні коренів не існує ризику вимерзання надземної частини у зимовий період, що дає змогу осінньої осадки фактично у будь-яких мікрокліматичних умовах України.