fbpx

Сезон висадки вже почався!

Встигни висадити свою партію саджанців в 2022 році!

Що вигідно вирощувати в 2023 році

Павловнія (лат. Paulownia) – швидкоросла листяна квіткове дерево, описане і класифіковане німецьким натуралістом і дослідником Японії Філіпом Зібольдом в першій половині 19 століття. Дерево названо в честь Ганни Павлівни, дочки імператора Павла I, профінансувати експедицію вченого. Перші дерева цього виду в Європі були висаджені в Голландії в 1830 році.

що вирощують в Китаї

Основні властивості

Відомо, що вирощують в Китаї це дерево більше 2000 років і зараз площі посадок досягають 2,5 млн. Гектарів. У США рослина культивується з 19 століття, а в Японії з 1970 року. На сьогодні щорічний обсяг світового експорту деревини цієї породи досягає мільярда доларів. Популярність цього дерева пояснюється наступними властивостями:

  • Найвищою швидкістю зростання у світі – мінімальний річний приріст становить 1,5 метра, а при сприятливих умовах через чотири роки його висота може досягати 20 метрів при діаметрі стовбура 20-24 см. Таким чином, з одного гектара можна отримати до 50 тонн деревини.
  • Великі, понад 30 см в діаметрі, листя за своїм складом схожі з люцерною або конюшиною. Листя містять до 20% білка (до 12% у висушеному вигляді), а також 8 амінокислот і мікроелементів і є живильним кормом для великої рогатої худоби або інших травоїдних домашніх тварин.
  • Специфічними властивостями деревини – легкою вагою (на 30% легше деревини інших листяних порід), високою міцністю на стиск (281 кг / см²), дрібноволокнистою структурою, а також відсутністю сучків і запаху.
  • Здатністю до регенерації. Дерево здатне проростати від 3 до 5 циклів від кореня без повторної висадки, за що його часто називають «дерево-фенікс».
  • Здатністю дорослого дерева щодня поглинати до 22 кг вуглекислого газу і виробляти до 6 кг кисню.
  • Глибока коренева система запобігає ерозії ґрунту.

Також дерево є прекрасним медоносом, а за своєю консистенцією, кольором та смаком «павловніевий» мед схожий з акацієвим.

Вирощування

Відразу варто відзначити, що вигідно вирощувати в середніх широтах Павлівна повстяну (Paulownia tomentosa) або штучно виведений клонований сорт дерева Paulownia Clon in Vitro 112, офіційно зареєстрований у 2007 році та здатний витримувати короткочасні морози до -27 ° C. Інші сорти занадто теплолюбні для нашого клімату і можуть не пережити низькі температури.

При виборі місця для посадки потрібно враховувати, що павловнія любить рясний полив (близько 100 т в день на 1 га), сонячне світло і дренованих піщані ґрунти з кислотністю в межах 5 pH-8,9 рН.

Посадка

Рослина розмножується вегетативним способом або насінням. Пророщують насіння, розмістивши їх на поверхні вологого поживного субстрату та обприскати з пульверизатора, після чого накривають плівкою або склом на 10-14 днів до появи сходів. Через 10-12 днів підросли сходи розсаджують в окремі контейнери.

При першій посадці все ж краще придбати саджанці у перевіреного виробника, тому що вирощувати в теплиці саджанці з насіння самостійно досить клопітно і не завжди є впевненість, що цей сорт підходить для конкретних кліматичних умов. При покупці саджанців важливо звернути увагу на сорт (бажано клонований), відсутність хвороб і зовнішній вигляд. Коренева система повинна мати білий колір, коричневий свідчить про відмирання корінців.

Для висадки у відкритий ґрунт вибирають саджанці віком не менше ніж рік, вже володіють стійкістю до змін температури й вологості. Висадку виробляють з середини весни до середини осені та виконують в декілька етапів:

  • Готують ями шириною 60-70 см і глибиною близько 1 м.
  • На дно ями укладають шар дренажу і дрібного гравію заввишки 20 см.
  • Вийняту землю удобрюють перегноєм, гноєм, що перепрів і невеликою кількістю (не більше 40 г) мінеральних добрив.
  • Обробляють корінь рослини глиняно-перегнійної суміші, що включає фунгіцид і інсектицид.
  • Встановлюють саджанець по центру ями та, притримуючи його, підсипають сумішшю.
  • Рясно поливають (20-25 л води на один саджанець) і підв’язують до кілка.

Через тиждень після вкорінення можна внести в ґрунт фосфатмобілізуючих бактерії.

що вирощують в Китаї

Догляд

Догляд за молодим деревом досить простий, єдину небезпеку для нього представляють сильні холоди й посуха. Протягом перших трьох років важливо забезпечити щотижневий рясний полив з розрахунку не менше 10 л на один екземпляр. Раз на два тижні слід видаляти бічні пагони, що сповільнюють ріст стовбура, а також видаляти бур’яни та розпушувати ґрунт на прилеглому до стовбура ділянці.

Декілька разів на сезон необхідно підгодовувати рослини органічними (перегноєм, компостом, пташиним послідом) і мінеральними (фосфорно-калійними, борово-цинковими та іншими) добривами.

Навесні слід видалити відмерлі за зиму гілки. Перемерзлі верхівки стовбура не повинна викликати тривоги – після її видалення дерево продовжить своє зростання.

Хвороби і шкідники

Молоді дерева можуть дивуватися грибками, а листя – попелиць і щитовидкою. У цьому випадку застосовують стандартні методи боротьби з проблемою, використовуючи фунгіциди, інсектициди або натуральні засоби (золу, мильний розчин). Разом з тим, завдяки великому вмісту в деревині таніну, більшості шкідників ця рослина нецікаво.

що вирощують в Китаї

Застосування

Вигода вирощування павловнії полягає не тільки в її швидкому зростанні, невибагливості та простому догляді, але і в широкій сфері застосування всіх її надземних частин. Листя і деревину павловнії використовують для наступних цілей:

  • Виробництва меблів та інших дерев’яних виробів різного призначення, в тому числі спортивного інвентарю (човнів, дощок для серфінгу та іншого).
  • Виготовлення музичних інструментів.
  • Виробництва гранульованих пелет з деревини, енергетична цінність яких складає 4211,1 ккал/кг.
  • Виробництва біогазу з листя.
  • Виробництва етанолу.
  • Як корм для тварин.

Завдяки властивостям деревини попит на неї постійно зростає, а інвестиції, вкладені в вирощування цієї рослини, окупаються досить швидко. Так, за приблизними підрахунками людей, що вже займаються вирощування павловнії в комерційних цілях, дохід з десяти соток може досягати 800-1000 доларів США в рік при мінімальних вкладеннях.

Отримайте фінансовий розрахунок витрат і доходів з вирощування Павловнії на ділянці 1 Га

Для Вас ми спеціально підготували план з фінансовими розрахунками по вирощуванню Павловнії на один гектар. Сюди ввійшли всі витрати по догляду і вирощуванню.

Отримати консультацію фахівця

‼️Сезон висадки вже почався!

- Річний саджанець морозостійкої Павловнії адаптований у відкритому ґрунті

- Саджанець піврічний морозостійкий в агрорукаві Шан-Тонг

- Саджанець одномісячний морозостійкий Шан-Тонг

- 90 % приживаність

- Розмножені методом In-Vitro

- Найкращий посадковий матеріал за найкращою ціною в Україні

- Спеціальна ціна для роздрібних покупців

- Спеціальна ціна для оптових покупців

Дякуєм за Ваше замовлення,

Ми зв'яжемося з Вами в
найближчим часом

Зворотній дзвінок

Залишіть заявку та ми зателефонуємо Вам найближчим часом

Замовити

залишіть замовлення і ми Вам зателефонуєм найближчим часом